SIT3372AI-2E9-30NZ35.437431 Images
Product Attributes:
  • Part Number: SIT3372AI-2E9-30NZ35.437431
  • Manufacturer: SiTime
  • Description: MEMS OSC VCXO 35.437431MHZ LVDS
  • Category: Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators
  • SIT3372AI-2E9-30NZ35.437431 Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For SiTime, you may also be interested in the following:
    SIT3372AC-1E9-30NX75.000000
    MEMS OSC VCXO 75.0000MHZ LVPECL
    SIT3372AI-4B9-28NH148.425750
    MEMS OSC VCXO 148.42575MHZ HCSL
    SIT3372AC-4E9-25NE74.175820
    MEMS OSC VCXO 74.17582MHZ HCSL
    SIT3372AI-2E9-30NH133.650000
    MEMS OSC VCXO 133.6500MHZ LVDS
    SIT3373AI-2B9-28NH250.000000
    MEMS OSC VCXO 250.0000MHZ LVDS
    SIT3372AI-1B9-33NH160.000000
    MEMS OSC VCXO 160.0000MHZ LVPECL
    Product Specifications:
  • MfrPart.: SIT3372AI-2E9-30NZ35.437431
  • Mfr: SiTime
  • Type: VCXO
  • Frequency: 35.437431 MHz
  • Function: -
  • Output: LVDS
  • Voltage-Supply: 3V
  • FrequencyStability: ±35ppm
  • AbsolutePullRange(APR): ±1560ppm
  • OperatingTemperature: -40°C ~ 85°C
  • SpreadSpectrumBandwidth: -
  • Current-Supply(Max): 84mA
  • Ratings: -
  • MountingType: Surface Mount
  • Package/Case: 6-SMD, No Lead Exposed Pad
  • Size/Dimension: 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)