SIT3372AI-4B9-28NH148.351648 Images
Product Attributes:
  • Part Number: SIT3372AI-4B9-28NH148.351648
  • Manufacturer: SiTime
  • Description: MEMS OSC VCXO 148.351648MHZ HCSL
  • Category: Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators
  • SIT3372AI-4B9-28NH148.351648 Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For SiTime, you may also be interested in the following:
    SIT3372AC-4E9-33NC148.351648
    MEMS OSC VCXO 148.351648MHZ HCSL
    SIT3373AI-1B9-28NE222.527472
    MEMS OSC VCXO 222.527472MHZ
    SIT3372AI-1E9-28NB15.360000
    MEMS OSC VCXO 15.3600MHZ LVPECL
    SIT3373AC-1B9-25NB281.000000
    MEMS OSC VCXO 281.0000MHZ LVPECL
    SIT3373AC-1E9-25NY614.000000
    MEMS OSC VCXO 614.0000MHZ LVPECL
    SIT3373AC-2B9-25NY307.695484
    MEMS OSC VCXO 307.695484MHZ LVDS
    Product Specifications:
  • MfrPart.: SIT3372AI-4B9-28NH148.351648
  • Mfr: SiTime
  • Type: VCXO
  • Frequency: 148.351648 MHz
  • Function: -
  • Output: HCSL
  • Voltage-Supply: 2.8V
  • FrequencyStability: ±35ppm
  • AbsolutePullRange(APR): ±160ppm
  • OperatingTemperature: -40°C ~ 85°C
  • SpreadSpectrumBandwidth: -
  • Current-Supply(Max): 97mA
  • Ratings: -
  • MountingType: Surface Mount
  • Package/Case: 6-SMD, No Lead
  • Size/Dimension: 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)