SIT3372AI-4B9-33NZ74.175820 Images
Product Attributes:
  • Part Number: SIT3372AI-4B9-33NZ74.175820
  • Manufacturer: SiTime
  • Description: MEMS OSC VCXO 74.17582MHZ HCSL
  • Category: Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators
  • SIT3372AI-4B9-33NZ74.175820 Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For SiTime, you may also be interested in the following:
    SIT3372AC-1E9-30NX35.437431
    MEMS OSC VCXO 35.437431MHZ
    SIT3372AI-4B9-28NH133.516483
    MEMS OSC VCXO 133.516483MHZ HCSL
    SIT3372AI-1B9-25NB74.250000
    MEMS OSC VCXO 74.2500MHZ LVPECL
    SIT3372AC-2E9-30NB153.600000
    MEMS OSC VCXO 153.6000MHZ LVDS
    SIT3373AI-1E9-25NX280.550000
    MEMS OSC VCXO 280.5500MHZ LVPECL
    SIT3373AC-2B9-30NE540.000000
    MEMS OSC VCXO 540.0000MHZ LVDS
    Product Specifications:
  • MfrPart.: SIT3372AI-4B9-33NZ74.175820
  • Mfr: SiTime
  • Type: VCXO
  • Frequency: 74.17582 MHz
  • Function: -
  • Output: HCSL
  • Voltage-Supply: 3.3V
  • FrequencyStability: ±35ppm
  • AbsolutePullRange(APR): ±1560ppm
  • OperatingTemperature: -40°C ~ 85°C
  • SpreadSpectrumBandwidth: -
  • Current-Supply(Max): 97mA
  • Ratings: -
  • MountingType: Surface Mount
  • Package/Case: 6-SMD, No Lead
  • Size/Dimension: 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)