SIT5000AC-3E-33E0-19.440000Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC TCXO 19.4400MHZ LVCMOS
SIT5000AC-3E-33E0-19.440000Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 66.0000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 31.2500MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 25.000625MHZ H/LV-CM
MEMS OSC XO 66.6000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 6.0000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 7.3728MHZ H/LV-CMOS
Product Specifications:
MfrPart.: SIT5000AC-3E-33E0-19.440000YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC TCXO 19.4400MHZ LVCMOSProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT5000PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: TCXOFrequency: 19.44 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOSVoltage-Supply: 3.3VFrequencyStability: ±5ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 33mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)SIT5000AC-3E-33E0-19.440000Y | SiTime | NHE Electronics