SIT5000AC-8E-18VQ-40.000000Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC VCTCXO 40.0000MHZ
SIT5000AC-8E-18VQ-40.000000Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 30.0000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 72.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 48.0000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 3.5700MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 33.3000MHZ H/LV-CMOS
Product Specifications:
MfrPart.: SIT5000AC-8E-18VQ-40.000000YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC VCTCXO 40.0000MHZProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT5000PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: VCTCXOFrequency: 40 MHzFunction: -Output: LVCMOSVoltage-Supply: 1.8VFrequencyStability: ±5ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 31mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)SIT5000AC-8E-18VQ-40.000000Y | SiTime | NHE Electronics