SIT5000ACC8E-33VQ-19.200000Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC VCTCXO 19.2000MHZ
SIT5000ACC8E-33VQ-19.200000Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 38.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 33.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 66.6666MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 25.000625MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 50.0000MHZ LVCMOS
Product Specifications:
MfrPart.: SIT5000ACC8E-33VQ-19.200000YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC VCTCXO 19.2000MHZProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT5000PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: VCTCXOFrequency: 19.2 MHzFunction: -Output: LVCMOSVoltage-Supply: 3.3VFrequencyStability: ±5ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 33mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)SIT5000ACC8E-33VQ-19.200000Y | SiTime | NHE Electronics