SIT5000AI-8E-33N0-19.440000T, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC TCXO 19.4400MHZ LVCMOS
SIT5000AI-8E-33N0-19.440000T Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 66.6666MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 28.6363MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 60.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 66.6666MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 66.6660MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 26.0000MHZ H/LV-CMOS
Product Specifications:
MfrPart.: SIT5000AI-8E-33N0-19.440000TMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC TCXO 19.4400MHZ LVCMOSProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT5000PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: TCXOFrequency: 19.44 MHzFunction: -Output: LVCMOSVoltage-Supply: 3.3VFrequencyStability: ±5ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -40°C ~ 85°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 33mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)SIT5000AI-8E-33N0-19.440000T | SiTime | NHE Electronics