SIT5000AIC2E-33E0-40.000000T, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC TCXO 40.0000MHZ LVCMOS
SIT5000AIC2E-33E0-40.000000T Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 3.5700MHZ LVCM LVTTL
MEMS OSC XO 26.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 37.5000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 38.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 33.33333MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 12.2880MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT5000AIC2E-33E0-40.000000TMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC TCXO 40.0000MHZ LVCMOSProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT5000PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: TCXOFrequency: 40 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOSVoltage-Supply: 3.3VFrequencyStability: ±5ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -40°C ~ 85°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 33mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)SIT5000AIC2E-33E0-40.000000T | SiTime | NHE Electronics