SIT5000AIC3E-18N0-16.000000T, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC TCXO 16.0000MHZ LVCMOS
SIT5000AIC3E-18N0-16.000000T Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 54.0000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 32.7680MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 19.2000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 4.0960MHZ LVCM LVTTL
MEMS OSC XO 148.5000MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 66.0000MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT5000AIC3E-18N0-16.000000TMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC TCXO 16.0000MHZ LVCMOSProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT5000PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: TCXOFrequency: 16 MHzFunction: -Output: LVCMOSVoltage-Supply: 1.8VFrequencyStability: ±5ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -40°C ~ 85°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 31mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)SIT5000AIC3E-18N0-16.000000T | SiTime | NHE Electronics