SIT8008AC-73-XXE-29.500000, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 29.5000MHZ H/LV-CMOS
SIT8008AC-73-XXE-29.500000 Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 60.0000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 25.000625MHZ H/LV-CM
MEMS OSC XO 32.7680MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 6.0000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 25.0000MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 66.0000MHZ H/LV-CMOS
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8008AC-73-XXE-29.500000Mfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 29.5000MHZ H/LV-CMOSProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: StripSeries: SiT8008PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 29.5 MHzFunction: Enable/DisableOutput: HCMOS, LVCMOSVoltage-Supply: 2.25V ~ 3.63VFrequencyStability: ±50ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 4.5mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.079 L x 0.063 W (2.00mm x 1.60mm)SIT8008AC-73-XXE-29.500000 | SiTime | NHE Electronics