SIT8008AC-81-33E-19.972880 Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 38.4000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 74.2500MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 33.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 75.0000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 66.0000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 72.0000MHZ H/LV-CMOS
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8008AC-81-33E-19.972880Mfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 19.97288MHZ H/LVCMOSProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: StripSeries: SiT8008PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 19.97288 MHzFunction: Enable/DisableOutput: HCMOS, LVCMOSVoltage-Supply: 3.3VFrequencyStability: ±20ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 4.5mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)SIT8008AC-81-33E-19.972880 | SiTime | NHE Electronics