SIT8008ACE73-18E-48.000000, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 48.0000MHZ H/LV-CMOS
SIT8008ACE73-18E-48.000000 Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 66.6660MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 37.5000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 35.8400MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 38.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 38.0000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 133.33333MHZ LVCMOS
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8008ACE73-18E-48.000000Mfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 48.0000MHZ H/LV-CMOSProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: StripSeries: SiT8008PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 48 MHzFunction: Enable/DisableOutput: HCMOS, LVCMOSVoltage-Supply: 1.8VFrequencyStability: ±50ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 3.9mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.079 L x 0.063 W (2.00mm x 1.60mm)SIT8008ACE73-18E-48.000000 | SiTime | NHE Electronics