SIT8008BC-73-18E-100.000000, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 100.0000MHZ H/LVCMOS
SIT8008BC-73-18E-100.000000 Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 60.0000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 12.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 4.0000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 30.0000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 66.0000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 24.0000MHZ LVCMOS
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8008BC-73-18E-100.000000Mfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 100.0000MHZ H/LVCMOSProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: StripSeries: SiT8008BPartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 100 MHzFunction: Enable/DisableOutput: HCMOS, LVCMOSVoltage-Supply: 1.8VFrequencyStability: ±50ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 4.1mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.079 L x 0.063 W (2.00mm x 1.60mm)SIT8008BC-73-18E-100.000000 | SiTime | NHE Electronics