SIT8008BC-81-33E-47.000000, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 47.0000MHZ H/LV-CMOS
SIT8008BC-81-33E-47.000000 Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 25.000625MHZ H/LV-CM
MEMS OSC XO 31.2500MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 33.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 26.0000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 19.2000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 12.0000MHZ LVCMOS
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8008BC-81-33E-47.000000Mfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 47.0000MHZ H/LV-CMOSProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: StripSeries: SiT8008BPartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 47 MHzFunction: Enable/DisableOutput: HCMOS, LVCMOSVoltage-Supply: 3.3VFrequencyStability: ±20ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 4.5mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)SIT8008BC-81-33E-47.000000 | SiTime | NHE Electronics