SIT8008BI-23-33E-6.750000 Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 33.0000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 3.5700MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 24.5454MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 25.0000MHZ HCMOS
MEMS OSC XO 62.5000MHZ H/LV-CMOS
SIT8008 LOW POWER PROGRAMMABLE O
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8008BI-23-33E-6.750000Mfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO6.75MHZ SMDProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: StripSeries: SiT8008BPartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 6.75 MHzFunction: Enable/DisableOutput: HCMOS, LVCMOSVoltage-Supply: 3.3VFrequencyStability: ±50ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -40°C ~ 85°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 4.5mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)SIT8008BI-23-33E-6.750000 | SiTime | NHE Electronics