SIT8208AC-3F-18S-40.500000T, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 40.5000MHZ LVCMOS LV
SIT8208AC-3F-18S-40.500000T Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 33.3330MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 18.4320MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 16.3690MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 60.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 66.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 38.4000MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-3F-18S-40.500000TMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 40.5000MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 40.5 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 1.8VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 31mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)SIT8208AC-3F-18S-40.500000T | SiTime | NHE Electronics