SIT8208AC-3F-18S-50.000000T, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 50.0000MHZ LVCMOS LV
SIT8208AC-3F-18S-50.000000T Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 50.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 106.2500MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 27.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 38.4000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 166.6000MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 148.5000MHZ LVCMOS
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-3F-18S-50.000000TMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 50.0000MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 50 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 1.8VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 31mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)SIT8208AC-3F-18S-50.000000T | SiTime | NHE Electronics