SIT8208AC-3F-18S-54.000000T, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 54.0000MHZ LVCMOS LV
SIT8208AC-3F-18S-54.000000T Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 27.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 37.5000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 24.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 12.8000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 200.0000MHZ LVPECL
MEMS OSC XO 12.0000MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-3F-18S-54.000000TMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 54.0000MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 54 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 1.8VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 31mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)SIT8208AC-3F-18S-54.000000T | SiTime | NHE Electronics