SIT8208AC-3F-18S-60.000000T, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 60.0000MHZ LVCMOS LV
SIT8208AC-3F-18S-60.000000T Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 148.351648MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 10.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 60.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 24.5760MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 54.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 4.0000MHZ LVCM LVTTL
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-3F-18S-60.000000TMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 60.0000MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 60 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 1.8VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 31mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)SIT8208AC-3F-18S-60.000000T | SiTime | NHE Electronics