SIT8208AC-3F-18S-62.500000T, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 62.5000MHZ LVCMOS LV
SIT8208AC-3F-18S-62.500000T Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 38.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 166.66666MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 74.1760MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 200.0000MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 48.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 33.6000MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-3F-18S-62.500000TMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 62.5000MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 62.5 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 1.8VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 31mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)SIT8208AC-3F-18S-62.500000T | SiTime | NHE Electronics