SIT8208AC-3F-18S-65.000000T, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 65.0000MHZ LVCMOS LV
SIT8208AC-3F-18S-65.000000T Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 33.33333MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 18.4320MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 66.66666MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 33.3300MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 40.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 66.6600MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-3F-18S-65.000000TMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 65.0000MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 65 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 1.8VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 31mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)SIT8208AC-3F-18S-65.000000T | SiTime | NHE Electronics