SIT8208AC-3F-18S-66.000000T, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 66.0000MHZ LVCMOS LV
SIT8208AC-3F-18S-66.000000T Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 20.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 33.3333MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 8.1920MHZ LVCM LVTTL
MEMS OSC XO 161.13275MHZ LVPECL
MEMS OSC XO 10.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 54.0000MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-3F-18S-66.000000TMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 66.0000MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 66 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 1.8VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 31mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)SIT8208AC-3F-18S-66.000000T | SiTime | NHE Electronics