SIT8208AC-3F-18S-66.600000T, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 66.6000MHZ LVCMOS LV
SIT8208AC-3F-18S-66.600000T Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 10.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 133.3000MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 66.66666MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 80.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 33.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 37.5000MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-3F-18S-66.600000TMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 66.6000MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 66.6 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 1.8VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 31mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)SIT8208AC-3F-18S-66.600000T | SiTime | NHE Electronics