SIT8208AC-3F-18S-66.666000T, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 66.6660MHZ LVCMOS LV
SIT8208AC-3F-18S-66.666000T Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 33.6000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 33.3333MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 133.0000MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 32.7680MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVPECL
MEMS OSC XO 33.33333MHZ LVCMOS
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-3F-18S-66.666000TMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 66.6660MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 66.666 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 1.8VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 31mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)SIT8208AC-3F-18S-66.666000T | SiTime | NHE Electronics