SIT8208AC-3F-18S-72.000000T, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 72.0000MHZ LVCMOS LV
SIT8208AC-3F-18S-72.000000T Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 156.257812MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 10.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 26.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 25.0000MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 33.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 48.0000MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-3F-18S-72.000000TMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 72.0000MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 72 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 1.8VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 31mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)SIT8208AC-3F-18S-72.000000T | SiTime | NHE Electronics