SIT8208AC-3F-18S-74.250000T, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 74.2500MHZ LVCMOS LV
SIT8208AC-3F-18S-74.250000T Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 28.6363MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 19.4400MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 54.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 62.5000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 24.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 74.1760MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-3F-18S-74.250000TMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 74.2500MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 74.25 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 1.8VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 31mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)SIT8208AC-3F-18S-74.250000T | SiTime | NHE Electronics