SIT8208AC-3F-18S-8.192000T, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 8.1920MHZ LVCM LVTTL
SIT8208AC-3F-18S-8.192000T Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 25.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 16.367667MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 4.0960MHZ LVCM LVTTL
MEMS OSC XO 133.3333MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 40.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 212.5000MHZ LVCMOS
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-3F-18S-8.192000TMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 8.1920MHZ LVCM LVTTLProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 8.192 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 1.8VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 31mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)SIT8208AC-3F-18S-8.192000T | SiTime | NHE Electronics