SIT8208AC-3F-25E-10.000000T, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 10.0000MHZ LVCMOS LV
SIT8208AC-3F-25E-10.000000T Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 31.2500MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 33.6000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 33.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 10.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 72.0000MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-3F-25E-10.000000TMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 10.0000MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 10 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.5VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 33mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)SIT8208AC-3F-25E-10.000000T | SiTime | NHE Electronics