SIT8208AC-3F-25E-16.368000T, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 16.3680MHZ LVCMOS LV
SIT8208AC-3F-25E-16.368000T Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 33.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 24.5760MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 35.8400MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 150.0000MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 27.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 14.0000MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-3F-25E-16.368000TMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 16.3680MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 16.368 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.5VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 33mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)SIT8208AC-3F-25E-16.368000T | SiTime | NHE Electronics