SIT8208AC-3F-25E-35.840000T, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 35.8400MHZ LVCMOS LV
SIT8208AC-3F-25E-35.840000T Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 12.2880MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 14.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 1.2900MHZ LVCM LVTTL
MEMS OSC XO 20.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 200.0000MHZ LVCMOS
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-3F-25E-35.840000TMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 35.8400MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 35.84 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.5VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 33mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)SIT8208AC-3F-25E-35.840000T | SiTime | NHE Electronics