SIT8208AC-3F-25E-37.500000T, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 37.5000MHZ LVCMOS LV
SIT8208AC-3F-25E-37.500000T Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 3.5700MHZ LVCM LVTTL
MEMS OSC XO 166.66666MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 14.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 25.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 66.66666MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 16.3690MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-3F-25E-37.500000TMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 37.5000MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 37.5 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.5VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 33mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)SIT8208AC-3F-25E-37.500000T | SiTime | NHE Electronics