SIT8208AC-3F-25E-38.400000T, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 38.4000MHZ LVCMOS LV
SIT8208AC-3F-25E-38.400000T Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 10.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 66.6000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 166.6660MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 40.5000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 12.8000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 166.0000MHZ LVCMOS
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-3F-25E-38.400000TMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 38.4000MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 38.4 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.5VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 33mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)SIT8208AC-3F-25E-38.400000T | SiTime | NHE Electronics