SIT8208AC-3F-25E-40.500000T, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 40.5000MHZ LVCMOS LV
SIT8208AC-3F-25E-40.500000T Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 28.6363MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 25.000625MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 26.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 1.5100MHZ LVCM LVTTL
MEMS OSC XO 27.0000MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-3F-25E-40.500000TMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 40.5000MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 40.5 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.5VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 33mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)SIT8208AC-3F-25E-40.500000T | SiTime | NHE Electronics