SIT8208AC-3F-25E-4.096000T, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 4.0960MHZ LVCM LVTTL
SIT8208AC-3F-25E-4.096000T Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 66.66666MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 54.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 166.6666MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 106.2500MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 72.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 33.6000MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-3F-25E-4.096000TMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 4.0960MHZ LVCM LVTTLProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 4.096 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.5VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 33mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)SIT8208AC-3F-25E-4.096000T | SiTime | NHE Electronics