SIT8208AC-3F-25E-60.000000T, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 60.0000MHZ LVCMOS LV
SIT8208AC-3F-25E-60.000000T Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 33.3333MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 150.0000MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 133.3330MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 74.2500MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 12.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 25.0000MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-3F-25E-60.000000TMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 60.0000MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 60 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.5VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 33mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)SIT8208AC-3F-25E-60.000000T | SiTime | NHE Electronics