SIT8208AC-3F-33E-66.666670T Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 19.2000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 25.000625MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 133.3330MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 66.6600MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 32.7680MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 48.0000MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-3F-33E-66.666670TMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 66.66667MHZ LVCMOSProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 66.66667 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 3.3VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 33mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)SIT8208AC-3F-33E-66.666670T | SiTime | NHE Electronics