SIT8208AC-8F-33E-80.000000T, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 80.0000MHZ LVCMOS LV
SIT8208AC-8F-33E-80.000000T Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 38.4000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 4.0000MHZ LVCM LVTTL
MEMS OSC XO 166.666666MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 33.3000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 6.0000MHZ LVCM LVTTL
MEMS OSC XO 54.0000MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-8F-33E-80.000000TMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 80.0000MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 80 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 3.3VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 33mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)SIT8208AC-8F-33E-80.000000T | SiTime | NHE Electronics