SIT8208AC-8F-33S-7.200000T, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 7.2000MHZ LVCM LVTTL
SIT8208AC-8F-33S-7.200000T Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 30.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 35.8400MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 19.4400MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 2.0000MHZ LVCM LVTTL
MEMS OSC XO 33.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 166.66666MHZ LVCMOS
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-8F-33S-7.200000TMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 7.2000MHZ LVCM LVTTLProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 7.2 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 3.3VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 33mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)SIT8208AC-8F-33S-7.200000T | SiTime | NHE Electronics