SIT8208AC-G1-18E-8.192000Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 8.1920MHZ LVCM LVTTL
SIT8208AC-G1-18E-8.192000Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 100.0000MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 77.7600MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 72.0000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 18.4320MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 18.4320MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 26.0000MHZ H/LV-CMOS
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-G1-18E-8.192000YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 8.1920MHZ LVCM LVTTLProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 8.192 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 1.8VFrequencyStability: ±20ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 31mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8208AC-G1-18E-8.192000Y | SiTime | NHE Electronics