SIT8208AC-G1-25E-33.333300X, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 33.3333MHZ LVCMOS LV
SIT8208AC-G1-25E-33.333300X Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 200.0000MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 106.2500MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 40.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 16.3690MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 30.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 33.3333MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-G1-25E-33.333300XMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 33.3333MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 33.3333 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.5VFrequencyStability: ±20ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 33mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8208AC-G1-25E-33.333300X | SiTime | NHE Electronics