SIT8208AC-G1-28E-19.200000Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 19.2000MHZ LVCMOS LV
SIT8208AC-G1-28E-19.200000Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 156.257812MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 155.5200MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 10.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC TCXO 40.0000MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 40.5000MHZ H/LV-CMOS
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-G1-28E-19.200000YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 19.2000MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 19.2 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.8VFrequencyStability: ±20ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 33mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8208AC-G1-28E-19.200000Y | SiTime | NHE Electronics