SIT8208AC-G1-33S-33.600000Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 33.6000MHZ LVCMOS LV
SIT8208AC-G1-33S-33.600000Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 65.0000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 40.5000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 54.0000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 40.5000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC TCXO 16.0000MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 75.0000MHZ H/LV-CMOS
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-G1-33S-33.600000YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 33.6000MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 33.6 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 3.3VFrequencyStability: ±20ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 33mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8208AC-G1-33S-33.600000Y | SiTime | NHE Electronics