SIT8208AC-G1-33S-74.250000Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 74.2500MHZ LVCMOS LV
SIT8208AC-G1-33S-74.250000Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 74.175824MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 74.175824MHZ H/LV-CM
MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVCMOS
MEMS OSC VCXO 2.45760MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 12.2880MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 12.0000MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-G1-33S-74.250000YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 74.2500MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 74.25 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 3.3VFrequencyStability: ±20ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 33mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8208AC-G1-33S-74.250000Y | SiTime | NHE Electronics