SIT8208AC-G3-25E-33.300000X, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 33.3000MHZ LVCMOS LV
SIT8208AC-G3-25E-33.300000X Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 33.3000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 66.6000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 26.0000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 10.0000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 15.3600MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 54.0000MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-G3-25E-33.300000XMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 33.3000MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 33.3 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.5VFrequencyStability: ±50ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 33mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8208AC-G3-25E-33.300000X | SiTime | NHE Electronics