SIT8208AC-GF-18E-20.000000Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 20.0000MHZ LVCMOS LV
SIT8208AC-GF-18E-20.000000Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
-20 TO 70C, 3225, 10PPM, 1.8V, 2
MEMS OSC XO 6.0000MHZ LVCM LVTTL
MEMS OSC XO 10.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 166.6600MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 66.6000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 14.0000MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-GF-18E-20.000000YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 20.0000MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 20 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 1.8VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 31mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8208AC-GF-18E-20.000000Y | SiTime | NHE Electronics