SIT8208AC-GF-18E-25.000625Y Images
Product Attributes:
  • Part Number: SIT8208AC-GF-18E-25.000625Y
  • Manufacturer: SiTime
  • Description: MEMS OSC XO 25.000625MHZ LVCMOS
  • Category: Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators
  • SIT8208AC-GF-18E-25.000625Y Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For SiTime, you may also be interested in the following:
    SIT8919BA-11-33E-125.000000
    MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVCMOS
    SIT8209AI-22-28S-166.666660
    MEMS OSC XO 166.66666MHZ LVCMOS
    SIT8209AI-31-33E-156.257812
    SIT8208AI-8F-18E-32.768000T
    MEMS OSC XO 32.7680MHZ LVCMOS LV
    SIT8208AI-G1-28S-37.500000X
    MEMS OSC XO 37.5000MHZ LVCMOS LV
    SIT8208AC-2F-28S-54.000000Y
    MEMS OSC XO 54.0000MHZ LVCMOS LV
    Product Specifications:
  • MfrPart.: SIT8208AC-GF-18E-25.000625Y
  • Mfr: SiTime
  • Product Category: Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators
  • Package: Tape & Reel (TR)
  • Series: SiT8208
  • Type: XO (Standard)
  • Frequency: 25.000625 MHz
  • Function: Enable/Disable
  • Output: LVCMOS, LVTTL
  • Voltage-Supply: 1.8V
  • FrequencyStability: ±10ppm
  • AbsolutePullRange(APR): -
  • OperatingTemperature: -20°C ~ 70°C
  • SpreadSpectrumBandwidth: -
  • Current-Supply(Max): 31mA
  • Package/Case: 4-SMD, No Lead
  • Size/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)