SIT8208AC-GF-18E-27.000000Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 27.0000MHZ LVCMOS LV
SIT8208AC-GF-18E-27.000000Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 4.0000MHZ LVCM LVTTL
MEMS OSC XO 40.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 16.3690MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 33.33333MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 38.4000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 1.0000MHZ LVCM LVTTL
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-GF-18E-27.000000YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 27.0000MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 27 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 1.8VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 31mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8208AC-GF-18E-27.000000Y | SiTime | NHE Electronics