SIT8208AC-GF-18E-28.636300Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 28.6363MHZ LVCMOS LV
SIT8208AC-GF-18E-28.636300Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 72.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 16.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 156.257812MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 74.2500MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 166.6666MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 33.3333MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-GF-18E-28.636300YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 28.6363MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 28.6363 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 1.8VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 31mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8208AC-GF-18E-28.636300Y | SiTime | NHE Electronics