SIT8208AC-GF-18E-32.768000Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 32.7680MHZ LVCMOS LV
SIT8208AC-GF-18E-32.768000Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 24.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 33.3300MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 161.1328MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 38.4000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 33.3330MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 156.2500MHZ LVPECL
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-GF-18E-32.768000YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 32.7680MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 32.768 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 1.8VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 31mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8208AC-GF-18E-32.768000Y | SiTime | NHE Electronics