SIT8208AC-GF-18E-33.333300Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 33.3333MHZ LVCMOS LV
SIT8208AC-GF-18E-33.333300Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 12.8000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 19.2000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 166.6000MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 28.6363MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 166.666666MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 8.1920MHZ LVCM LVTTL
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-GF-18E-33.333300YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 33.3333MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 33.3333 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 1.8VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 31mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8208AC-GF-18E-33.333300Y | SiTime | NHE Electronics